Ještěři

18. dubna 2018 v 11:37 | AnimalsCarol |  Divoká zvířata
Agama Vodní
Žije v Asii.Přebývá na stromech okolo vody.Umí plavat stejně jako většina ještěrů.Na rozdíl od ostatních ještěrů,kteří se pohybují po všech čtyřech nohou,agama při nebezpečí prchá vzpřímeně na zadních-po zemi tak běží rychleji.

Agama Límcová
Pochází z Austrálie.Okolo krku má jakýsi kožený límec,který je volně složený podel těla.Když chce strašit nepřítele,do široka ho rozevře a vypadá pak mnohem větší a silnější.Při tom ještě mává ocasem a kroutí hlavou s široce otevřenou tlamou.

Gekon Obrovský
Pohybuje se neslyšně a udrží se i na zcela hladkém povrchu,protože má na spodní straně prstů blánky pokryté mikroskopickými komůrkami a hačky,pomocí nichž se všude snadno zachytí.

Teju Žakruaku
Tejovití ještěři jsou obyvateli tropických oblastí Nového světa.Živí se hlavně mlďaty savců a ptáků,ale nepohrdnou ani plazy.Mají silnou šupinatou kůži,rozdvojený jazyk,pětiprsté končetiny s drápy a pohyblivá víčka.

Varan Komodorský
Je to největší žijící ještě -dorůstá až do 3 metrů.Žere převážně zdechliny,ale loví i menší sudokopytníky.Žije na ostrově Komodoa dalších ostrovech východně od Jávy.

Anolisové
Je to nejpočetnější skupina čeledi leguánovitých,říká se jim američtí chameleoni,protože při podráždění mění barvu.Tvarově i barevně odlišné druhyžijí v tropických částech Severí,Střední i Jižní Ameriky a na Antilách.Anolisové jsou teritoriální zvířata,to znamená,že brání území na kterém žijí.Samci roztaženým krčním lalokem zastrašují soka nebo nepřítele.

Korovec Jedovatý
Mezi ještěry existují pouze dva jedovaté druhy-korovec mexický a korovec jedovatý,kteří žijí na jihu USA.Domovem korovce jedovatého jsou pouště Arizony a Mexika.Přes den se skrývá a v noci vychází na lov drobných savců,plazů a ptáků,vybírá i jejich vejce.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama