Králíci a Zajíci

20. dubna 2018 v 10:30 | AnimalsCarol |  Divoká zvířata
Králík Divoký
Králíci se obyčejně nevzdalují od nory více než 150m.Přestože jsou nočními živočichy,na potravu vycházejí někdy i přes den.V okolí své nory zužitkují takřka všechno.Hodně času tráví čištěním svého kožíšku a odstranováním blech přenášečů myxomatozy.

Králičí kolonie
Králíci se obvykle sdružují do menších kolonii,ve které žije asi 10 dospělích králíků s mláďaty.Vyhrabávají si mezi kořeny stromů nebo v písčitých březích velké množství podzemních chodeb.Do samotných krátkých nor vrhá samice mláďata,ostatní nory slouží v případě nebezpečíjako úkryt.

Zajíc Antilopí
Severoamerický zajíc antilopí je rychlý běžec,dokáže vyvinout rychlost až 80km v hodině,proto ho málo která šelma dohoní.V západní části Severní Aeriky působí velké škody na úrodě.V horských oblastech se chrání před přehřátím tak,že vydává přebytečné teplo velkýma ušima.

Zajíc Polní
Zajíci jsou větší než králíci a majína rozdíl od nich i delší uši a zadní nohy.Samice vrhá 2-4mláďata několikrát do roka.Když odběhne na potravu,mláďata se k sobě přitisknou a nehybně čekají na její návrat.Výborně se tak maskují proti nepříteli.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama