Medvědi

19. dubna 2018 v 16:55 | AnimalsCarol |  Divoká zvířata
Medvěd Baribal
Medvěd baribal je ve své typické formě sytě černý a žije v lesích a bažinatých oblastech Severní Ameriky.Je znám i v barevných odchylkách hnědé ,rezavé nebo i stříbrné.Hojně se vyskytuje v národních parcích Kanady a USA.Je to obratný lovec lososů.Podobně jako většina medvědů dobře šplhá po stromech a dokáže běžet rychlostí až 40km/h.

Panda Velka
Pochází z rozsáhlých lesů centrální a západní Číny.Živí se převážně bambusvými výhonky.Těchto zajímavých a milých zvířat žije v přírodě jen několik set kusů.Panda velká je světoznámý symbolem ochrany přírody.

Medvěd Hnědý
Většina medvědů hnědých jsou statná zvířata,která kromě člověka nemají přirozeného nepřítele.Žijí v Severní Americe,Evropě a Asii.Na Alijašce žije medvěd hnědý,poddruh kodiak,jelikož největší formy dorůstají délky až 3 metrů. Medvědice rodí v zimním brlohu dvě nebo tři mláďata.Medvědi hnědí se živí vším co v divočině najdou-výhonky a plody rostlin,živočichy i medem lesních včel.

Medvídek Mýval
je nejznámnějším zástupcem medvítkovitých šelem,blízce příbuzných medvědům.Je aktivní většinou v noci,kdy se vydává na lov ryb a jiných malých živočichů.Pochutná si však i na ovoci a jiných plodech.Lidé medvídky někdy krotí a předvádějí je jako atrakci.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Erin Walentine Sammael Erin Walentine Sammael | Web | 20. dubna 2018 v 15:49 | Reagovat

Miluji pandy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama